LPF

FIFA

UEFA

UEFA

Pandurii-tg-jiu.ro: CUPA ROMĀNIEI / UPDATE : Pandurii Tārgu Jiu - FC Zagon, scor 7-1 scor final, au marcat Karim de trei ori, Băcilă, Cristea, Matulevicius, şi Alexandru Grigoraş / Suciu - min 77

Min. 1: Pandurii Tārgu Jiu conduce la Tārgu Jiu la meciul din Cupa Romāniei cu formaţia de liga a trei FC Zagon cu scorul de 1-0 prin golul marcat īn primul minut de joc de Karim Boutadjine.

Min. 5: Karim Boutadjine a mărit avantajul echipei Pandurii la 2-0

Min.8: Scorul īn partida de la Tārgu Jiu este 3-0 prin golul marcat de Cosmin Băcilă.

Min. 28: 4-0: Cristea a majora scorul la 4-0 cu un şut de la peste 40 de metri

Min. 36: 5-0: Matulevicus a scăpat singur cu portarul şi a trimis īn poartă de la 10 metri

Min. 42: 6-0 : Karim Boutadjine a marcat cu un şut pe centrul porţii de la 12 metri

Scorul la pauză este 6-0 pentru Pandurii Tārgu Jiu īn partida cu FC Zagon Covasna.

Min. 70: 7-0: Alexandru Grigoraş a marcat cel de-al şaptelea gol al echipei Pandurii.

Min. 77: 7-1: FC Zagon a marcat golul de onoare prin Suciu Dumitru.

Min. 78: Antrenorul Petre Grigoraş l-a scos de pe teren pe Avramescu pentru greşeala de la golul echipei din Zagon.

Pandurii au jucat pānă la finalul meciului īn zece oameni după ce s-au efectuat toate cele trei schimbări şi a fost scos de pe teren şi Avramescu.

Pandurii Tārgu Jiu - FC Zagon 7-1
Stadion "Municipal" din Tārgu Jiu, Spectatori 3000
Au marcat: Karim - min. 1, 5, 42, Băcilă - min. 8, Cristea - min 28, Matulevicus - min. 36, Grigoraş - min. 70 / Suciu - min. 77
Pandurii: Mingote - Pleaşcă, Rada, Ad. Rusu, (Avramescu - min 54) - Nistor, Voiculeţ, Cristea - Băcilă (Grigoraş - min. 54), Boutadjine, Matulevicius (Lupu - min. 74).
Rezerve: Horvat - Tătaru, Avrămescu, Ignea, Grigoraş, Unguru, Lupu
Antrenor: Petre Grigoraş
FC Zagon: Fejer - Căşineanu, Kis, Ceauşel, Mihăeş, V. Suciu, Mate, Ştirbu, Pīntea (Bărbăşescu), Pānzaru, Csiki (Postolică).
Rezerve: Nagy - Postolică, Bărbăşescu, Puşcaşu, Markoş, Forro, Anghel
Antrenor: Valentin Suciu

Recomandă acest articol: facebook twitter | Inapoi   26.09.2012.